Musikskolens ledelse

 

Musikskoleleder, messinglærer og FRESCO Sekretær
Jan Hansen Gitta Jensen
Musikskoleleder, Messing, FRESCO Sekretær
Janhan@htk.dk Musikskolen@htk.dk
Tlf.: 43 35 28 50 Tlf.: 43 35 28 50

 

Musikskolens lærere

Undervisningen på Høje-Taastrup Kommunale Musikskole varetages af højtuddannede musikpædagoger og musikere.
Lærerne er alle specialister inden for deres områder.

Mange af lærerne har desuden et musisk-kunstnerisk virke med egne koncerter og medvirken på CD-udgivelser m.m. Desuden udgiver flere af vores lærere undervisningsmaterialer på forskellige forlag.

Cello-, minimus- og musik karussel-lærer Sanglærer Klarinetlærer Korlærer m.m.
Helene Jerg Rikke Duelund Maria Garmark Anja Hansen
Cello, FRESCO, Minimus Sang, sangensembler Klarinet Kor, Grundskole, Minimus
jerg.ras@mail-mee.dk rikkeduelund@mail.dk mariasook@gmail.com anja.marie.hansen@mail.dk
Tlf.:20 82 21 33 Tlf.: 24 25 78 39 Tlf.: 26 28 81 55 Tlf.: 20 67 29 31
Guitarlærer Guitar-, Elguitar- og Sammenspilslærer Klaverlærer Klaverlærer
Martin Heap Dan Johnsen Finn Kornebæk Katarina Koroleva
Guitar, Elguitar, Elbas Guitar, Elguitar, Elbas, Hot House og Teaterorkester Klaver, Basisensembler Klaver, Hør & Lær, Koncerthold og FRESCO
 heapmartin@gmail.com daaejohnsen@mail.tele.dk finn@kornebaek.dk korolevakaterina5@gmail.com
 Tlf.: 22 98 38 78 Tlf.: 21 27 62 01 Tlf.: 46 13 94 57, Tlf.: 23 60 72 32 Tlf.: 26 15 19 91
Accordeon- og grundskolelærer Blokfløjtelærer Saxofon-, Rytmisk Sammenspil og Musik Karrusel-lærer
Marie Hansen Pernille Petersen Jacob M. Nielsen Stig Pehrsson
Accordeon, Grundskole Blokfløjte Saxofon, Rytmisk sammenspil, Musik Karrusel, Avra Band, Keoma Band Slagtøj, slagtøjsensembler
 hansen_marie@hotmail.com  petersen.pernille@gmail.com munkjazz@gmail.com stig.musikskolen@gmail.com
 Tlf.: 29 84 87 08  Tlf.: 40 33 80 95 Tlf.: 51 84 53 01 Tlf.: 22 19 75 74
Kontrabaslærer Tværfløjte-, sammenspil-, grundskole- og musik karrusel-lærer Violinlærer Guitarlærer
Alexandru Gyarfas Kristine N. Pehrsson Georgios Chrysanidis Frederik Pontoppidan Darr
Kontrabas, Musik Karrusel Tværfløjte, Grundskole, Musik Karrusel Violin, FRESCO, Musik Karrusel Guitar, Palle Peru
 alexgyarfas@hotmail.com stine.musikskolen@gmail.com georgios@privat.dk donfredrik@hotmail.com
 Tlf.: 52 30 35 91 Tlf.: 22 40 97 52 Tlf.: 51 28 04 98 Tlf.: 20 65 97 87
 
 

 

 



Nyt fra blog’en…


Find os på Facebook

Tryk på knappen herunder for at dele et link til denne side med dine venner. Du kan også finde Musikskolen på Facebook ved at klikke på linket.

Delt om Musikskolen



Arkiver


Kategorier


Admin