Musikskolens ledelse

Musikskoleleder, messinglærer og FRESCO Sekretær
Jan Hansen Gitta Jensen
Musikskoleleder, Messing, FRESCO Sekretær
Janhan@htk.dk Musikskolen@htk.dk
43352850 43352850

Musikskolens lærere

Cello-, minimus- og musik karussel-lærer Sanglærer Klarinetlærer Korlærer m.m.
Helene Jerg Rikke Duelund Maria Garmark Anja Hansen
Cello, FRESCO, Minimus Sang, sangensembler Klarinet Kor, Grundskole, Minimus
jerg.ras@mail-mee.dk rikkeduelund@mail.dk mariasook@gmail.com anja.marie.hansen@mail.dk
2082 2133 2425 7839 2628 8155 2067 2931
Guitarlærer Guitar-, Elguitar- og Sammenspilslærer Klaverlærer Klaverlærer
Martin Heap Dan Johnsen Finn Kornebæk Katarina Koroleva
Guitar, Elguitar, Elbas Guitar, Elguitar, Elbas, Hot House og Teaterorkester Klaver, Basisensembler Klaver, Hør & Lær, Koncerthold og FRESCO
 heapmartin@gmail.com daaejohnsen@mail.tele.dk finn@kornebaek.dk korolevakaterina5@gmail.com
 2298 3878 2127 6201 4613 9457, 2360 7232 2615 1991
Accordeon- og grundskolelærer Blokfløjtelærer Saxofon-, Rytmisk Sammenspil og Musik Karrusel-lærer
Marie Hansen Pernille Petersen Jacob M. Nielsen Stig Pehrsson
Accordeon, Grundskole Blokfløjte Saxofon, Rytmisk sammenspil, Musik Karrusel, Avra Band, Keoma Band Slagtøj, slagtøjsensembler
 hansen_marie@hotmail.com  petersen.pernille@gmail.com munkjazz@gmail.com stig.musikskolen@gmail.com
 2984 8708  4033 8095 5184 5301 2219 7574
Kontrabaslærer Tværfløjte-, sammenspil-, grundskole- og musik karrusel-lærer Violinlærer Guitarlærer
Alexandru Gyarfas Kristine N. Pehrsson Georgios Chrysanidis Frederik Pontoppidan Darr
Kontrabas, Musik Karrusel Tværfløjte, Grundskole, Musik Karrusel Violin, FRESCO, Musik Karrusel Guitar, Palle Peru
 alexgyarfas@hotmail.com stine.musikskolen@gmail.com georgios@privat.dk donfredrik@hotmail.com
 5230 3591 2240 9752 5128 0498 2065 9787
 
 

 

Musikskolens bestyrelse

Per Bækgaard Bestyrelsen
Benny Pedersen Per Bækgaard Max Melchior Anja Nabe
Forældrerepræsentant Forældrerepræsentant,
FORMAND for bestyrelsen
Skolelederrepræsentant(Leder af Høje-Taastrup Ungdomsskole) Forældrerepræsentant
email email email email
43523106 43352810
Tværfløjte-, sammenspil-, grundskole- og musik karrusel-lærer Saxofon-, Rytmisk Sammenspil og Musik Karrusel-lærer
Clara Poulsen Kristine N. Pehrsson Jacob Munk Nielsen
Elevrepræsentant Lærerrepræsentant Lærerrepræsentant
cksp93@gmail.com stine.musikskolen@gmail.com munkjazz@gmail.com
2240 9752 51845301


Countdown Timer

  • Ingen datoer er tilstede

Nyt fra blog’en…


Find os på Facebook

Tryk på knappen herunder for at dele et link til denne side med dine venner. Du kan også finde Musikskolen på Facebook ved at klikke på linket.

Delt om Musikskolen



Arkiver


Kategorier


Admin